Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mažoretková skupina Hvězdičky Prostějov vznikla v únoru roku 2008 pod vedením Moniky Pechové. Během března a dubna se začala pomalu rozrůstat.

Hvězdičky se prezentují na spoustě akcí - plesy, sportovní dny, výročí, vítání prázdnin, postupové i nepostupové soutěže mažoretek... 

Postupně... :  

 Únor 2008 - srpen 2008:    

 Od února do dubna se skupina Hvězdičky pomalu začala scházet. Začaly jsme trénovat a nacvičovat první pódiovou sestavu, se kterou jsme vystupovaly na spoustě sportovních a společenských akcích v Prostějově a okolí. Jenou z akcí bylo vystoupení na veletrhu elektroniky TK Plus v Prostějově, kde jsme se vyfotily s Terezou Kerndlovou a Petrem Rychlým, který s námi předvedl malé vystoupení.

 Členky : Dočkalová Barbora, Dosedělová Tereza, Hájková Nicole, Hrubá Karolína, Chovancová Tereza, Jablonická Barbora, Jurtíková Kristýna, Kinclová Aneta, Kolbová Karolína, Krčová Sarah, Kunrtová Anna, Moučková Eliška, Peldová Natálie, Pospíšilíková Michaela, Snášelová Kristýna, Steinerová Eliška, Vykopalová Veronika

 

 září 2008 - srpen 2009:

 V září  jsme se poprvé zúčastnily nepostupové mažoretkové soutěžní přehlídky v Nezamyslicích, kde jsme v kategorii děti obsadily druhé místo a získaly stříbrný pohár.  

 Jaro 2009 patřilo první mažoretkové soutěži asociace NBTA, kde jsme v kategorii děti (jako jedny nejmladší) obsadily v disciplíně s hůlkou 6.místo a v disciplíně show místo druhé...

Na jaře jsme společně se skupinou mažoretek Panenky Hranice a velkým dechovým orchestrem mladých Jistebník zúčastnily mezinárodní akce dechových hudeb s názvem Kmochův Kolín.

V létě jsme odjely na první mažoretkové soustředění na Hadinku.

 

Členky : Antlová Kristýna, Dočkalová Barbora, Hrubá Karolína, Chovancová Tereza, Jablonická Barbora, Jurtíková Kristýna, Kinclová Aneta, Kolbová Karolína, Krčová Sarah, Kunrtová Anna, Moučková Eliška, Olšanská Elizabeth Jitka, Peldová Natálie, Pospíšilíková Eliška, Pospíšilíková Michaela, Růžičková Adéla, Snášelová Kristýna, Steinerová Eliška, Vacová Adéla, Vacová Natálie, Vykopalová Veronika

+ Jaroslav Kunrt

 

 září 2009 - srpen 2010:

 V září jsme se opět zúčastnily nepostupové soutěžní přehlídky v Němčicích, kde jsme ve své kategorii děti obsadily třetí místo a také jsme vyhrály cenu sympatie publika...

 Během podzimu se k naší skupině připojilo několik dalších děvčat, se kterými jsme během zimy sklízely úspěchy a potlesky na spoustě vystoupení (plesy apod.)

 Na jaře 2010 jsme se zúčastnily soutěží asociací NBTA a IMA. V IMA jsme v oblastním kole získaly 9.místo v disciplíně s hůlkou, v disciplíně show jsme získaly bronzovou medaily na MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA ve Vyškově a 10.místo na mistrovství republiky v Hustopečích u Brna. V asociaci NBTA jsme získaly 4. místo na oblastním kole v disciplíně s hůlkou (Ostrava) a 4.místo na MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA v disciplíně show (Hranice).

 

 V létě jsme absolvovaly druhé soustředění - tentokráte na Losince v Rapotíně u Velkých Losin.

 Členky : Baumgartnerová Michaela, Brosingerová Valerie, Dočkalová Barbora, Hrubá Karolína,  Jablonická Barbora, Jurtíková Kristýna, Kinclová Aneta, Kolbová Karolína, Krčová Sarah, Kunrtová Anna, Moučková Eliška, Ondrýsková Pavlína, Peldová Natálie, Růžičková Adéla, Snášelová Kristýna, Steinerová Eliška, Vacová Adéla, Vacová Natálie, Vykopalová Veronika                 + Jaroslav Kunrt

  

 září 2010 - říjen 2011: 

 V září jsme se opět zúčastnily soutěžní nepostupové přehlídky v Nezamyslicích, odkud jsme si odvezly bronzové medaile v disciplíně s hůlkou a také vítězství ceny publika.

 Během září se k nám přidaly další zájemkyně o mažoretkový sport.

 Na konci října jsme se zúčastnily postupové soutěže mažoretek SAM (soutěž amatérských mažoretek) v Žarošicích u Hodonína, odkud jsme si dovezly další cenné úspěchy. V sólových soutěžích si Kája Hrubá odvezla místo desáté a Monika Pechová místo první. Duo Barča Dočkalová a Kája Kolbová si vybojovalo místo čtvrté. Ze skupinové soutěže baton v kategorii kadetky jsme si odvezly bronzové medaile a z kategorie mix medaile zlaté.

V dubnu jsme se zúčastnily kvalifikačního kola asociace mažoretek IMA v Nezamyslicích, odkud jsme si odvezly 5.místo.

Na konci dubna jela naše sóla a dua poprvé na postupovou soutěž. V sóle se představila Kristýna Snášelová (21.místo), Adéla Vacová (25.místo) a Karolína Hrubá (28.místo), v duu se představily Barbora Dočkalová+Karolína Kolbová (9.místo) a Barbora Jablonická+Eliška Moučková (11.místo)

7.5.2011 jsme se zúčastnily finálového kola soutěže SAM, ze kterého jsme jely s obrovským nadšením, radostí a spokojeností. V dopoledním programu vybojovalo duo Kolbová+Dočkalová v kategorii kadetky bronzové medaile a sólistka Monika Pechová v kategorii senior medaili stříbrnou. V odpolední soutěži Hvězdičky soutěžily v kategorii kadetky hůlka, kde v konkurenci 12 skupin získaly stříbrné medaile, dále se prezentovaly v disciplíně kadetky+juniorky pompon, odkud si Hvězdičky pyšně na krku nesly medaile zlaté!

22.května se sedum členek skupiny Hvězdičky zúčastnilo 1.soutěže sóla+dua asociace NBTA odkud si duo Moučková+Jablonická odvezlo 2x 5.místo (duo klasická mažoretka, duo s hůlkou a rekvizitami), druhé duo Dočkalová+Kolbová získalo místo šesté. Ze sóla s hůlkou a rekvizitami si Adéla Vacová odvezla hezké čtvrté místo.

O týden později jsme se zúčastnily Mistrovství Moravy a Slezska (skupiny) v Hranicích, kde jsme v konkurenci 12ti skupin vybojovaly krásné druhé místo a titul Vicemistr Moravy a Slezka a samozřejmě postup na Mistrovství České republiky v Poděbradech, kde jsme v silné konkurenci nejlepších skupin ČR skončily na místě desátém.

O týden později jsme se zúčastnily první domácí soutěže - prostějovské medaile nebo také 1.nepostupové soutěžní přehlídky mažoretek, kde jsme v disciplíně s hůlkou vybojovaly medaile bronzové a v disciplíně s pompony medaile stříbrné. Celou soutěž moderoval DJ a semifinalista československé superstar Tomáš Jurenka.

Poslední celý týden v srpnu jsme se pilně připravovaly na další sezónu na Rusavě, zažily jsme spoustu legrace a nacvičily celou sestavu pro rok 2012.

Dne 17.9.2011 se v Němčicích n.H. uskutečnil 4.ročník nepostupové soutěžní přehlídky, kde jsme v konkurenci devíti skupin v kategorii děti obsadily krásné druhé místo a domů jsme si odvezly dárečky, stříbrné medaile a pohár.

15.10.2011 jsme se zúčastnily nepostupové soutěže v Hranicích, kde jsme soutěžily v disciplíně s hůlkou(2.místo), s pompony (2.místo), v miniformaci baton (1.místo) a dále v disciplínách sóla a dua.(výsledky ve složce soutěže).

 Členky : Baumgartnerová Michaela, Dočkalová Barbora, Hlaváčová Tereza, Hrebeňárová Adéla, Hrubá Karolína,  Jablonická Barbora, Jurtíková Kristýna, Kinclová Aneta, Kobedová Linda, Kolbová Karolína, Krčová Sarah, Kunrtová Anna, Moučková Eliška, Ondrýsková Pavlína, Peldová Natálie, Růžičková Adéla, Snášelová Kristýna, Steinerová Eliška, Šínová Šarlota, Vacová Adéla, Vacová Natálie

 

září 2011 - srpen 2012 

Dne 17.9.2011 se v Němčicích nad Hanou uskutečnil 4.ročník nepostupové soutěžní přehlídky mažoretek, kde jsme v silné konkurenci devíti skupin v kategorii děti obsadily krásné druhé místo a domů jsme si odvezly dárečky, medaile a pohár.

15.10.2011 jsme se zúčastnily nepostupové soutěže v Hranicích, kde jsme soutěžily v disciplíně s hůlkou (2.místo), s pompony (2.místo), v miniformaci (1.místo) a v disciplínách sólo a duo (výsledky ve složce soutěže). Adéla Vacová (sólo rekvizity) předvedla um na téma hříšný tanec.

7.4.2012 jsme odjely do nedaleké Litovle na místní nepostupovou soutěž. Soutěžily jsme v disciplíně s pompony, kde jsme získaly stříbrný pohár a v disciplíně miniformace, kde náš výkon obsadil 5.místo.

14.4.2012 jsme odjely do Těšan na Mistrovství Moravy mažoretek asociace MAC, kde jsme ve všech disciplínách bojovaly v kategorii kadetek. V disciplínách dopoledního porgramu se předvedla sóla Vacová, Moučková a Hrubá, a také dua Jablonická s Moučkovou a Dočkalová s Kolbovou, dále se předvedla i naše miniformace baton. Odpolední program se nás týkal všech - celé skupiny, nejdříve jsme bojovaly v disciplíně pompon, kde jsme obsadily krásné druhé místo a titul Vicemistr Moravy , potom jsme předvedly náš um v disciplíně s hůlkou, kde jsme zabojovaly a vybojovaly krásnou zlatou medaily a titul Mistr Moravy.
 

O týden později jsme se zúčastnily Mistrovství Moravy a Slezska asociace NBTA v Říčanech, kde se sóla klasické mažoretky (Moučková-děti, Vacová-junior ml.) neprobojovala do druhého kola tohoto klání. V disciplíně s hůlkou a rekvizitou se jako první představila v kategorii děti Barča Dočkalová, která soutěžila s tématem Crazy Frog a obsadila krásné čtvrté místo. V té samé disciplíně jen o kategorii zkušenější (junior-mladší) se předvedla jako Fiona milující Shreka Adéla Vacová, která vybojoval krásné třetí místo a titul 2.Vicemistr Moravy a Slezska.

první květnovou neděli jsme odjely na oblastní kolo asociace NBTA, odkud jsme si odvezly v kategorii děti bronzový pohár, titul 2.Vicemistr Oblasti a také postup na Mistrovství Moravy a Slezska do Hranic. Soutěž jsme si řádně užily :-)

Na Mistrovství Moravy a Slezska jsme bojovaly celý víkend s velmi dobrými týmy, naše výkony nás postavily na 7.místo.

O týden později, první červnový víkend jsme se vydaly na cestu do Kyjova na soutěž o skleněnou hůlku, kde jsme vybojovaly v kategorii kadetky s hůlkou druhé místo, totéž umístění jsme získaly v disciplíně s pompony a v disciplíně miniformace jsme si odvezly místo první. Soutěž se zadařila a odvážely jsme si spoustu skvělých zážitků a zkušeností.

Druhý víkend v červnu byl pro nás velice důležitý. Zúčastnily jsme se Mistrovství České republiky v asociaci MAC, kde jsme v disciplíně s pompony obsadily šestou příčtu a v disciplíně s hůlkou místo třetí a titul 2.VICEMISTR ČESKÉ REPUBLIKY :-) a tímto jsme i získaly postup na mistrovství Evropy do Francie, které se koná na konci srpna letošního roku. v neděli následovala soutěž miniformací baton, kde jsme v silné konkurenci nejlepších skupin ČR vybojovaly šestou příčku. Ostudu neudělaly ani bojovnice v sóloformaci baton kadetky, kde Vacová Adéla vybojoval příčku dvanáctou a Eliška Moučková skončila hned za ní, z počtu 23 sólistek je tento výsledek na republikovém kole velmi hezký.

V sobotu 23.6. jsme pořádaly již druhý ročník nepostupové soutěžní přehlídky mažoretek s názvem Prostějovská medaile 2. Soutěž probíhala celý den. V dopolední programu soutěžila sóla, dua a miniformace a odpoledne se představily skupiny velké a to s hůlkou i s pompony. Naše sólistky obsadily třetí, páté a šesté místo v kategorii kadetky, místo čtvrté v kategorii junior mladší a místo první v disciplíně s rekvizitami. Miniformace skončila čtvrtá. Celá skupina se představila i v odpoledním programu, kde si holky nesly na krku bronz v disciplíně s hůlkou a zlato v disciplíně s pompony. Soutěž se vyvedla, všem se moc líbila a splnila všechna očekávání.

Posledním týdnem v srpnu jsme zahájily další mažoretkovou sezónu v francouzském městě Mazamet, kde jsme se zúčastnily našeho prvního mistrovství mažoretek v mažoretkovém sportu EMA (postup z asociace MAC), kde jsme v nabité konkurenci zahraničních skupin získaly za svůj výkon hezké deváté místo. Zažily jsme spoustu legrace, získaly mnoho zkušeností a poznaly tento druh sportu i v jiném podání.

Členky : Baumgartnerová Michaela, Dočkalová Barbora, Hlaváčová Tereza, Hrebeňárová Adéla, Hrubá Karolína,  Jablonická Barbora, Jurtíková Kristýna, Juříková Karolína, Kinclová Aneta, Kolbová Karolína, Krčová Sarah, Moučková Eliška, Ondrýsková Pavlína, Peldová Natálie, Růžičková Adéla, Snášelová Kristýna, Sobalová Karolína, Steinerová Eliška, Vacová Adéla, Vacová Natálie

 

září 2012 - srpen 2013

V sobotu 29.9.2012 jsme se zúčastnily 5.ročníku soutěžní přehlídky mažoretek v Nezamyslicích, kde jsme v konkurenci sedmi skupin v juniorské kategorii získaly třetí místo a odvezly jsme si krásné medaile, diplom a pohár.

3.listopadu jsme se zúčastnily základního kola mažoretkové asociace IMC v Dubňanech, kde jsme se předvedly hned v několika disciplínách. Dopolední program patřil sólistkám a duím, kde Moučková Eliška vybojovala 14.místo a Adéla Vacová místo 11. Duo smíšené ve složení Monika Pechová a Eliška Moučková získaly stříbro a postup na finálové kolo. Odpolední program patřil skupinám, kde jsme se ve velmi silné konkurenci 10 skupin obsadily nádherné první místo a odvezly si obrovský pohár. Za miniformaci baton si holky (Moučková, Jablonická, Ondrýsková, Hrubá, Dočkalová, Vacová a Jurtíková) odnesly na krku medaile stříbrné. Ve stříbrné šňůře skončila i další z našich disciplín, a to sestava s pompony. Velmi se nám dařilo a věříme, že ve finálovém kole opět předvedeme to nejlepší!

9.března jsme se zúčastnily soutěže mažoretek v Bystřici pod Hostýnem, kde jsme musely již startovat ve vyšší kategorii - tedy v juniorkách. V disciplíně s pompony jsme obsadily hezké čtvrté místo. Na této soutěži se předvedla i pětice našich holek v soutěži na minimiss mažoretku, kde z 81 děvčat se naše tři holčiny (Kolbová, Krčová, Vacová) dostaly do nejlepší třicítky a Adéla Vacová i do finálové dvanáctky MISS mažoretky, které se uskuteční v létě letošního roku.

Soutěžní postupovou sezónu jsme zahájily základním kolem asociace MAC v Těšanech, odkud jsme si v disciplíně formace baton odvezly bronzové medaile, v disciplíně formace s pompony hezké páté místo, v miniformaci baton jsme skončily o malý kousek čtvrté a sólo Elišky Moučkové taktéž. Věříme, že se na mistrovství Moravy ve Vyškově popereme o stejně hezké, ne-li lepší umístění.

V sobotu 20.4. se Eliška Moučková vydala bojovat do Říčan, kde probíhalo Mistrovství Moravy a Slezska asociace NBTA v disciplíně sólo. Zde se Eliška v kategorii junior mladší umístila na hezkém 7.místě.

Neděle 21.4. patřila kvalifikačnímu kolu mažoretkové asociace IMA v Moravské Nové Vsi, kde holky vybojovaly v kategorii junior formace baton hezké 4. místo, v disciplíně formace pompon stříbrné medaile a titul Vicemistryně kola, miniformace s hůlkou opět vybojovala bramborovou medaili a Eliška Moučková v sólo s hůlkou hezké 5.místo. Holky postoupily do semifinálových kol.

V sobotu 11.května jsme vyrazily na finálové kolo asociace IMC do Dubňan, v disciplíně skupina s hůlkou jsme získaly 5.místo, v disciplíně s pompony jsme skončily bronzové. Miniformace s hůlkou vybojovala stříbrné medaile a smíšené duo místo čtvrté.

V neděli 12.května jsme se zúčastnily oblastního kola mažoretek asocicace NBTA, kde jsme poprvé soutěžily v kategorii děti-starší. V součtu bodů za pochdové defilé a pódiovou formaci jsme obsadily hezké 6.místo a postoupily jsme na Mistrovství Moravy a Slezska do Hranic.

18.5.2013 jsme vyrazily na Mistrovství Moravy asociace MAC do Vyškova, kde naše velká formace s hůlkou vybojovala šesté místo a v disciplíně pompon místo páte.

O týden později jsme vyjely do nedalekých Hranic na Mistrovství Moravy asociace NBTA, kde děvčata obsadila hezké deváté místo.

První červnová sobota patřila Mistrovství ČR asociace MAC v Jaroměři, kde sólistka Eliška Moučková vybojovala hezké 13.místo (z 31) a miniformace obsadila místo páte.

Předposlední červnový víkend patřil soutěži v Kyjově s názvem O skleněnou hůlku. V této soutěži se nám vedlo velice dobře. V disciplíně s hůlkou jsme jako skupina získaly krásné druhé místo. V pomponech jsme zvítězily a v miniformaci baton jsme opět byly stříbrné. Vše jsme odsoutěži v kategorii junior.

29.červen patřil soutěži mažoretek v Prostějově, kterou pořádalo naše sdružení mažoretek. Porota byla složena z řad vedoucích souborů. Soutěžit se mohlo v kategoriích sólo baton, sólo pompon, sólo rekvizita, duo baton, duo pompon, duo rekvizita, miniformace baton, miniformace pompon, velká formace baton a pompon. Prostějovské mažoretky se předvedly ve více disciplínách. Eliška Moučková soutěžila v disciplíně junior mladší sólo baton, kde obsadila třetí příčku, Adéla Vacová soutěžila v disciplíně sólo junior rekvizity, kde získala stříbro. Miniformace baton kadetky ve složení Moučková, Jablonická, Hrubá, Dočkalová, Jurtíková, Ondrýsková a Vacová si vybojovala zlatou medaily. Velká formace Hvězdiček taktéž nezahálela a v disciplíně s hůlkou vybojovala první místo a v disciplíně s pompony místo druhé. Soutěž se povedla, líbila se.

v červnu jsme vystupovaly na Žváčkově festivalu v Konici, který se koná k poctě hudebnímu skladateli Antonínu Žváčkovi. V červenci jsme společně s obyvateli Určic oslavovali výročí místních hasičů. V srpnu jsme vystupovaly na zahájení mistrovství světa juniorů v tenise na TK v Prostějově, kde byl hostem i Jaromír Jágr, který se s námi ochotně vyfotil.

Předposlední týden v srpnu jsme strávily na soustředění v hotelu Sněženka v Jesenkách, kde jsme prožily spoustu krásných chvil. Lezly jsme po sjezdovce,  hrály jsme bowling, cvičily, plavaly v bazéně a regenerovaly jsme se ve vířivce, opékaly špekáčky, chodily na procházky, soutěžily a zažily krásné chvilky.

Členky : Baumgartnerová Michaela, Dočkalová Barbora, Hlaváčová Tereza, Hrebeňárová Adéla, Hrubá Karolína,  Jablonická Barbora, Jurtíková Kristýna, Juříková Karolína, Kinclová Aneta, Kolbová Karolína, Krčová Sarah, Moučková Eliška, Ondrýsková Pavlína, Růžičková Adéla, Snášelová Kristýna, Sobalová Karolína, Steinerová Eliška, Vacová Adéla, Vacová Natálie

 

ZÁŘÍ 2013 - SRPEN 2014:

Poslední zářijový víkend jsem se jako tradičně zúčastnily soutěže mažoretek v Němčicích. Této soutěže se účastníme pravidelně - a pravidelně si odvážíme pohár. Letos jsme bojovaly ve velmi dilné konkurenci skupin v juniorké věkové kategorii, kde jsme v disciplíně s hůlkou skončily páté a se střapci stříbrné. miniformace baton skončila bramborová. Užily jsme si den a poslední slunečné a teplé chvilky letošního roku.

12.10 jsme se zúčastnily nepostupové soutěže mažoretek v Hranicích, kde jsme v disciplíně s hůlkou v kategorii junior vybojovaly bramborové medaile, v disciplíně s ponpony první místo a miniformace baton místo třetí...

Předposlední listopadový víkend jsme vyrazily na základní kolo mažoretkové asociace IMC do Dubňan, kde jsme sklidily veliké úspěchy. Soutěžily jsme ve starší věkové kategorii juniorek. Miniformace baton vybojovala krásné druhé místo, skupina s hůlkou skončila zlatá a skupina s pompony taktéž získala zlaté medaile. Soutěž byla podařená, moc jsme si ji užily.

V sobotu 30.listopadu jsme zorganizovaly charitativní soutěžní přehlídku mažoretek, jejíž výtěžek putoval na pomoc malému Matyáškovi. Matyášek Hadra je velmi nemocný tříletý chlapeček, kterému pomůže jakákoliv pomoc. Rozhodly jsme se tedy, že mu taktéž pomůžeme a zorganizujeme mažoretkovou soutěž. Pomoci přijely mažoretky z Hranic, Ždánic, Bohuňovic, Trutnova, Dolního Benešova a Hněvotína. Ze startovného a vstupného se na Matyáška vybralo 17300kč, Matyášek dále dostal nějaké plyšové hračky a finanční pomoc od rodiny z Trutnova a hranických maminek (cca 6000kč). Soutěž byla velmi vydařená, splnila veškerá očekávání a pomohla dobré věci.

První únorovou sobotu roku 2014 jsme se zúčastnily finále Mistrovství České republiky asociace NBTA v Mohelnici, kde jsme v disciplíně s pompony vybojovaly nepopulární bramborovou příčku. Soutěž byla velmi náročná, vyhlášení výsledků skončilo až ve 23:30, kdy všechna děvčata byla velmi unavena.

v sobotu 8.3.2014 jsme se zúčastnily nepostupové soutěže mažoretek Excelent cup v Dolním Benešově, kde jsme v kategorii junior obsadily v disciplíně s hůlkou 6.místo a v kategorii kadetky pompon místo třetí, za které jsme si odvezly krásný velký pohár.

26. dubna 2014 jsme se zúčastnily Region Cupu mažoretkové asociace MAC v Těšanech. V disciplíně s hůlkou jsme v kategorii junior vybojovaly stříbrné medaile a v disciplíně s pompony juniorské kategorie taktéž. Miniformace s hůlkou i s pompony v kategorii junior vybojovaly medaile bronzové. Ke všem medailovým umístěním jsem získaly i postup na Mistrovství Moravy do Vyškova.

10.května jsme odjely na finále mažoretkové asociace IMC, kde jsme bojovaly celkem třikrát. V disciplíně miniformace baton si děvčata vybojovala páté místo, v disciplíně formace baton nepopulární bramborovou příčku a v disciplíně formace pompon místo třetí.

Následující den jsme odjely reprezentovat město Prostějov na oblastní kolo mažoretek asociace NBTA do Ostravy, kde jsme v kategorii děti-starší vybojovaly druhou příčku a titul Vicemistr oblasti. (v části - pódiová formace - jsme zvítězily)

V sobotu 24.5 jsme se zúčastnily Mistrovství Moravy mažoretek asociace MAC ve Vyškově, kde jsme v disciplíně s hůlkou skončily deváté a s pompony šesté.

Víkend 24.-25.5 jsem strávily na Mistrovství Moravy a Slezska mažoretek asociace NBTA v Hranicích, kde jsem v kategorii děti starší vybojovaly šesté místo v disciplíně formace baton, v disciplíně miniformace baton jsem získaly bronzové medaile.

Červnový víkend 14.-15. jsme jely bojovat na Mistrovství České republiky asociace NBTA do Poděbrad, kde jsme zažily spoustu legrace, získaly mnoho zkušeností i zážitků. Bojovaly jsme v disciplíně Exhibition v kategorii děti, kde jsme vybojovaly krásné druhé místo a získaly stříbrné medaile z tohoto mistrovství.

Poslední červnová sobota opět patřila Prostějovu - tedy Prostějovské medaili 4. Na našem čtvrtém ročníku vystoupilo kolo 750 mažoretek z České i Slovenské republiky. Prostějovské Hvězdičky nezahálely a předvedly, že patří k favoritkám soutěže. Hvězdičky vybojovaly dvě stříbrné, dvě bronzové a jednu bramborovou medaili. Soutěž se podařila, sklidila veliký pozivitní ohlas. Předávání medailí se ujal i primátor města Protějova pan Miroslav Pišťák, který dekoroval vítězky.

 

září 2014 - prosinec 2015:

Dne 22.listopadu jsme se vydaly soutěžit do Dubňan, kde se konalo základní kolo mažoretkové asociace IMC, kde jsme v silné konkurenci hezky reprezentovaly město Prostějov. V disciplíně miniformace baton junior jsme vybojovaly stříbrné medaile. V disciplínách skupina baton a pompon junior jsme získaly medaile bronzové. V každé z disciplín jsme si vybojovaly postup na finálové kolo.

Poslední soutěž toho roku se uskutečnila 6.a 7.12 v rakouské Vídni. International Majorettes Championship - Vienna Christmas Open.  V konkurenci 12 států Evropy se Hvězdičky umístily na šestém místě v disciplíně s hůlkou, na nepopulární čtvrté příčce v disciplíně s pompony a na prvním místě v disciplíně Classic. Zlatá medaile byla třešničkou na dortu našeho výletu do Vídně. Děvčata si užila krásnou vánoční atmosféru v centru Vídně na vánočních trzích, v neděli získala mnoho zážitků a zkušeností z mažoretkového sportu i díky týmům z jiných států Evropy.

V pátek 30.ledna jsme odjely na Mistrovství České republiky v twirlingu mažoretkové asociace NBTA do Plzně, kde jsme soutěžily v kategorii pompon děti a umístily se na hezkém třetím místě. Naše disciplína probíhala v sobotních večerních hodinách, v neděli jsme šťastně, spokojeně ale hlavně unaveně dorazily domů.

Poslední březnovou sobotu jsme vyrazily do Hradce nad Moravicí na kvalifikační kolo asociace IMA, kde jsme soutěžily v disciplíně skupina pompon senior a skupina mix senior, v obou disciplínách jsme získaly zlaté medaile a postup do semifinále.

Jedenáctého dubna se naše skupina vydala bojovat na kvalifikační kolo mažoretkové asociace MAC, kde jsme soutěžily hned v několika kategoriích. V disciplíně formace baton senior jsme obsadily 4.místo, v disciplíně formace mix senior místo třetí, v pomponech senior také třetí místo a v disciplíně baton classic místo druhé. Vše s postupem do dalších kol.

Sobota 26.4. patřila finále asociace IMC, kde se Hvězdičky předvedly v disciplíně miniformace baton junior, kdy skončily na čtvrtém místě. Dále se soutěžilo v disciplíně skupina baton junir, kde holky skončily sedmé a bronzovou medaili se děvčata odvezla z poslední disciplíny formace pompon junior.

První květnovou sobotu jsme se vydaly bojovat na Mistrovství Moravy asociace MAC do Vyškova, kde jsme v kategorii nejstarších, tedy seniorek, vybojovaly v disciplíně s pompony nepopulární bramborové umístění a postup na Mistrovství republiky do Jaroměře.

Neděle 17.května patřila mažoretkové asociaci NBTA a oblastnímu kolu mažoretek konaném v Prostějově. Byli jsme pořadelé soutěže společně s městem Prostějov a se svazem mažoretek a twirlingu ČR. Soutěž nám přišel zahájit primátor města Prostějova, pan Pišťák. V Prostějově se oblastního kola zúčastnilo 11 soutěžních souborů velkých formací a 9 miniformací, pro které byla soutěž v Prostějově soutěží závěrečnou, tedy mistrovstvím ČR. Naše mažoretky soutěžily v kategorii děti starší a vybojovaly druhé místo, titul Vicemistr oblasti a postup na Mistrovství Moravy a Slezska do Mohelnice.

O víkendu 23.-24.května jsme soutěžily na Mistrovství České republiky mažoretkové asociace IMA v Náchodě. V sobotu jsme soutěžily v disciplíně mix v kategorii seniorek, kde jsme získaly nepopulární čtvrté místo. V neděli jsme se předvedly v disciplíně pompon taktéž v kategorii seniorek, kde jsme získaly místo šesté. Získaly jsme postup na Mistrovství Evropy v Polsku a na Mistrovství světa v Praze.

Pátek 29.května patřil Mistrovství ČR mažoretek asociace MAC, kde jsme soutěžily v disciplíně skupina senior mix a skupina senior baton classic. V disciplíně mix jsme vybojovaly hezké páté místo. Zlaté medaile a titul Mistr ČR jsme získaly v disciplíně classic baton a postup na Mistrovství Evropy do Brna.

V sobotu 6.června jsme odjely do nedaleké Mohelnice na Mistrovství Moravy a Slezska asociace NBTA, kde jsme v kategorii děti-starší vybojovaly čtvrté místo a postup na Mistrovství ČR do Poděbrad.

13.června jsme pořádali mezinárodní nepostupovou přehlídku mažoretek s názvem Prostějovská medaile 5. Naší soutěže se zúčastnilo okolo 700 mažoretek ze 30 různých měst z České i Slovenské republiky. Mezi týmy, které přijely na naši soutěž, patřily mažoretky z Moravské Třebová, Mohelnice, Heřmanova Městce, Opavy, Hranic, Bystřice pod Hostýnem, Šumperka, Veselí nad Moravou, Holešova, Kyjova, Lanžhota a dále například mažoretky ze Sloveska - Záhorská Ves, Senica, Turzovka, Malacky, a mnoho dalších mažoretkových skupin. Akce  se konala celou sobotu - od osmi hodin ráno soutěžila dua a sólo, po obědě miniformace a velké formace. Naše mažoretky soutěžily ve třech disciplínách ve velkých formacích. Nejdříve se představily v disciplíně mix, kde vybojovaly stříbrné medaile, následně v disciplíně s hůlkou, kde cinkla medaile bronzová a na závěr v disciplíně s pompony, kdy si Hvězdičky doplnily sbírku medailí o tu nejcennější, tedy zlatou. Soutěž splnila očekávání, sklidila veliký úspěch a mnoho pozitivních ohlasů.

Předposlední červnový víkend patřil finále asociace NBTA, tedy mistrovství České republiky v Poděbradech. V sobotu jsme odcvičily první část soutěže, tedy pochodové defilé a v neděli dopoledne pódiovou sestavu. v kategorii děti straší jsme obsadily desátou příčku. Víkend jsme si velmi užily a odvezly si plno krásných zážitků a inspirace.

Poslední červnová sobota byla věnována vycestování za hranice do polského města Kedzierzyn-Kozle na jubilejní desáté Mistrovství  Evropy mažoretkového sportu asociace IMA. V Polsku jsme soutěžily ve dvou disciplínách, ve kterým jsme byly i nominovány mistrovství světa v srpnu v Praze. V disciplíně mix jsme vybojovaly nepopulární bramborovou medaili a v disciplíně pompon místo třetí, bronzové medaile a titul 2.Vicemistr Evropy pro rok 2015.

Sobota 22.srpna patřila Mistrovství Evropy asociace MAC, které se konalo v Brně. Soutěžily jsme v disciplíně classic (tedy disciplíně, ve které jsme získaly titul Mistr České republiky pro rok 2015). V této disciplíně soutěžilo celkově 12 týmů (3 české, 2 chorvatské, 2 slovenské, 2 maďarské, ruský tým, italský tým a tým z Bosny a Hercegoviny. Ve velmi silné konkurenci jsme obsadily šestou příčku.

Poslední srpnovou sobotu jsme odjely reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Světa asociace IMA do Prahy. Soutěžily jsme ve čtyřech disciplínách. Choreografie Shrek byla oceněna sedmým místem a pochodové defilé s pompony místem čtvrtým. Odpoledne jsem se představily v disciplíně mix, kde jsme opět obsadily bramborovou příčku. V poslední disciplíně flag (tedy prapor) jsme získaly bronzové medaile a titul 2.Vicemistr Světa. Získaly jsme nové zážitky, inspiraci a zkušenosti do dalších bojů.

V prosinci jsme odjely na mezinárodní soutěž mažoretek do Vídně, International majorettes competition - Wienna christmas open 2. V kategorii skupina senior jsme se představily v disciplínách baton classic, baton flag a christmas pompon - ve všech disciplínách jsme obsadily první místo a odvezly si z naší poslední soutěže tři zlaté medaile a poháry. 

2017 - 2018

V březnu jsme se zúčastnily republikového kola soutěže mažoretek asociace IMC, kde jsme ve velmi silné konkurenci obsadily v disciplíně miniformace baton senior hezké osmé místo.

Osmého dubna jsme se představily na mažoretkové soutěži s názvem O litovelský pohárek, kde jsme v disciplíně mini baton senior obsadily čtvrtou příčku.

Druhý den na to jsme v Prostějově soutěžily na kvalifikačním kole mažoretkové asociace ČMTF, kde jsme se umístily na stříbrné příčce, odvezly si medaile a postup na mistrovství republiky.

Dvacátého května jsme soutěžily na soutěži v Moravské Třebové O medaili Espiral, kde jsme v disciplíně mini baton senior zvítězily a odvezly si krásné zlaté medaile a pohár pro vítěze.

Víkend v červnu 2017 nám nabídl nevídanou podívanou v podobě dvou mistrovství republiky za dva dny. V sobotu jsme bojovaly na mistrovství republiky asociace NBTA v disciplíně mini baton junior, kde jsme získaly nepopulární čtvrté místo. V neděli jsme bojovaly v silné konkurenci nejlepších týmů ČR na republikovém kole asociace ČMTF v Jaroměři, kde jsme obsadily krásné páté místo v disciplíně mini baton junior.

Novou sezónu jsme zahájily na apríla v neděli 1.dubna 2018 na kvalifikačním kole asociace ČMTF v Prostějově, kde jsme v disciplíně miniformace baton senior obsadily druhé místo a získaly postup na republikové kolo do Čáslavi.  .

 

 1

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář